NEDEN PLATİN EĞİTİM SAĞLIK KOLEJİ ?
 
OKULUN KONUMU
 
Çorum Anadolu Lisesi yanında bulunan ve Okul amaçlı yapılmış binasında eğitim veren okulumuz Şehir merkezinde olmasının avantajlarını sunmaktadır.
Öğrencilerin kendi imkanları ile ve güvenli bir şekilde okula geliş- gidişlerinin yanında servis ve yemek ücretleri açısından tasarruf etmelerini de sağlayacaktır.
 
 
YURT VE YEMEK OLANAKLARI
 
Şehir merkezi dışından gelecek öğrencilerimize Okulumuzun anlaşmalı Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarında ekonomik barınma ve yemek hizmeti sunulmaktadır.
İsteyen tüm öğrencilerimize okulumuzun yemekhane ve kafeteryası açıktır.
 
 
OKUL-DERSHANE İŞBİRLİĞİ
 
Okulumuzda öğrencilerimize meslek eğitiminin yanında AKADEMİK DESTEK amacı ile Platin Eğitim kurumları bünyesin de bulunan Sınav Dershanesi işbirliği ile ÜÇRETSİZ DERSHANE PROGRAMI uygulanmaktadır. Sınav Dershanesin de kullanılan tüm kitap,dergi Test ve Deneme sınavları vb. dokümanlar öğrencilerimize ücretsiz verilecektir.
 
Bu program ile öğrencilerimizin YGS/LYS sınavlarına hazırlanırken ek bir mali yük altına girmesi önlendiği gibi ek zaman ayırmadan Sınavlara hazırlanması sağlanmaktadır.
 
4 yıl sonra mesleği elinde olan öğrencilerimize Özel sektörün yanında Devlet Memurluğuna geçebilmeleri için yine bünyemizde bulunan YARGI AKADEMİ işbirliği ile KPSS hazırlık kursları ÜCRETSİZ verilmektedir.
 
BURS İMKANI  VE KAYIT
 
Okulumuzda yapılacak burs sınavı ve SBS sonuçlarına göre çeşitli oranlarda burslar verilmektedir. 
 
Burslar dört yıl sürelidir.
 
Okulumuzda Sağlık personeli çocuklarına % 5 burs imkanı sağlanacaktır.
Okulumuza kayıt için SBS Puan zorunluluğu yoktur.
 
ETKİN YABANCI DİL EĞİTİMİ
 
Sağlık personelinin iş bulma kriterleri arasında birinci sırada yer alacak YABANCI DİL okulumuzun eğitim öncelikleri arasında yer almaktadır. 
Bu nedenle Okulumuzda ,SINAV KOLEJİ işbirliği ile İngilizcede marka eğitim sistemi olan  “The Language School “ programı uygulanacaktır. 
Bu program Oksford Üniversitesi ile Longman farafından geliştirilmiş bir sistemdir.
 
HAFTADA 6 GÜN 50 SAAT
 
Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilen müfredatın geçerli olduğu Platin Eğitim Sağlık Kolejinde haftalık ders programı, 5 gün ve haftalık standart ders saatiyle sınırlı değildir. Tam gün karma eğitim yaptırılan ve haftada 6 gün eğitim-öğretime açık olan Okulumuzda haftalık ders saati toplam 50 dir.
 
Öğrencilerin kişilik özellikleri ve bireysel farklılıklarına özel önem verilen okulumuzda  akademik çalışmaların yanı sıra “After School” programı uygulamasıyla öğrencilerin kendi yetenek ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları ve geliştirmelerine olanak tanınır.
 
Bu uygulamalar, öğrencinin okul sonrasında akademik gelişimiyle birlikte sanat, spor, kültürel etkinlikler ve yabancı dil çalışmalarını kapsar ve bir sistem dâhilinde tüm öğrencilerin bu programa katılımı zorunludur.
 
Bu çerçevede, After School uygulaması Cumartesi günü 10.00-14.20 arası devam eder.
 
TAKİP SİSTEMİ
 
Veliler ,Öğrencilerin sınav sonuçlarını,akademik performanlarını, devam-devamsızlık durumlarını ve diğer tüm verilerini internet aracılığı ile “platinkolej.k12net.com” adresinden düzenli olarak takip etme imkanına sahiptırler.
 
REHBERLİK HİZMETİ
 
Ölçme-Değerlendirme ve rehberliğe özel bir önem veren kolejimizde Öğrencileri daha aktif kılarak eğitim hedeflerini ve yaşama dönük farkındalıklarının artırılması hedeflenir.
Rehber öğretmenler,öğrencilerin akademik ve mesleki başarısının yanında kişilik gelişim sürecini de takip ederler.
 
OKUL-AİLE İŞBİRLİĞİ
 
Okulumuzda başarının sürekliliğini sağlamak amacı ile Okul –Aile işbirliğine ,iletişime ve tutarlılığa önem verilmektedir.